Whey Protein Hakkında Merak Ettiğiniz Her şey

/ 23 Şubat 2018 / 506 views / yorumsuz

Whey Protein

Vücut geliştirme sporuyla ilgilenen ve vücudunun belli bir kütle seviyesine gelmesini isteyenler için protein vazgeçilmez bir besin kaynağıdır. Spor yapmayan kişiler protein ihtiyacını normal besinlerden karşılayabilirler. Spora yeni başlayan kişiler ise ilk dönemlerinde protein ihtiyacını et, balık, tavuk, yumurta gibi besinlerden karşılarlar. Ancak bir süre sonra gelişen vücuda bu kadar protein yeterli gelmeyecektir. Gelişmekte olan bir vücuda yeterince protein takviyesi yapılmadığında ise vücut kütlesi tam gelişmeyecek veya gelişim süreçleri uzayacaktır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için sporcular protein tozlarına başvurular.

Protein tozları içerisinde bulunan özler vücudu tamamen destekler ve protein açığı oluşturmazlar. Örneğin vücudu gelişim evresinde olan bir sporcu protein ihtiyacını karşılamak için günde 20 – 30 tane yumurta, birkaç kilo et vb. protein ağırlıklı gıdalar tüketmelidir. Bu kadar fazla gıda tüketilemeyeceğinden dolayı sadece protein özleri olan ürünler kullanılır. Whey Protein de bu ürünlerden olmakta ve oldukça fazla tercih edilmektedir. Whey Protein hakkında merak ettiğiniz her şey yazımızın içerisinde bulunmaktadır.

Whey Protein Tozu

İnek sütünden elde edilen Whey Protein tozu, en yüksek değerlere sahip olan ve en az dozajda kullanıldığında bile etkili olan mucizevi bir üründür. Whey Protein tozunun üretimi direkt olarak sütten değil peynirden üretilir. Peynirin üretimi sırasında yoğun olarak açığa çıkan maddelerin birleşimiyle elde edilen Whey Protein tozu kas gelişimi için harika sonuçlar doğurduğu gibi yoğun fiziksel işlerde çalışan ve aşırı yorgunluk hisseden kişiler için de ideal çözümlerden oluyor. Kan hücrelerinin yenilenmesi, dokuların onarılması, sinir sistemi ve metabolizmanın şekillenmesinde olmazsa olmaz içerikler sağlayan Whey Protein tozu aynı zamanda beyin faaliyetlerinin gelişmesinde ve sağlıklı bir hayat sürülmesinde de oldukça önemli bir paya sahiptir. İnsan vücudunda protein eksikliği olması geri dönüşü olmayan rahatsızlıklara yol açabilir. Hem kas yapısını geliştirmek hem de formda olmak için kullanılan Whey Protein tozu doğru dozajlarda alınmalı ve tamamen vücut ihtiyacınıza göre miktarı belirlenmelidir.

Whey Protein Tozunun Kullanımı Nasıl Olur?

Kolay bir kullanım imkanı sunan Whey Protein tozu kahvaltıda, sporda veya gün içerisinde alınarak vücudun protein ihtiyacı tam anlamıyla karşılanmış olur. Spor sırasında kaybedilen enerjiyi veya ağır fizikse işler sonrasında oluşan yorgunluğu gidermede yüksek performans sağlaya Whey Protein tozu, formda kalmak için ideal bir üründür. Hiçbir şekilde alerjik bir reaksiyonu olmayan ve asla yan etki oluşturmayan Whey Protein tozunun kullanım miktarı çok önemlidir. Her protein tozunda olduğu gibi Whey Protein tozu için de gerekli ve yeterli miktarda kullanım yapılması öneriliyor. Eğer her şeye karşı alerjiniz varsa bu hassas durumdan ötürü bir uzmana danışmanız ve sonrasında Whey Protein tozu kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Gün içinde sizi zinde tutacak, spor sonrası yorgunluğunuzu giderecek ve kas yapısının gelişmesine katkı sunacak Whey Protein tozu dünyada en çok tercih edilen sporcu ürünlerinden olduğu gibi aynı zamanda kaliteli yapısıyla etkisini kısa sürede gösteren bir ürün olmaktadır.

Kazein ve Whey Proteinlerinin Farkları ve Özellikleri Nelerdir? TIKLAYINIZ.

Whey Protein Tozu Fiyatları Ne Kadar?

Whey Protein tozu içeriği, çeşitleri ve gramajına göre farklı fiyat tarifeleri oluşturuyor. 80 TL ile 100 TL arasında farklı fiyatlar oluşturan Whey Protein tozları, tamamen sizlerin ihtiyaç duyduğu özelliklerde alınabilir. Hangi marka, yapı ve özellik sizin için daha uygunsa o Whey Protein tozu tercih edilir. Bu tercihler de Whey Protein tozunun fiyatlarını belirleyecektir. Sporcuların en fazla tercih ettiği ürünlerden olan Whey Protein tozu özellikle antrenman sonrasında kullanılıyor ve istenen dinginliği sağlıyor. Hızlı sindirimi sayesinde tercih edilen bu protein tozu yüksek kalite değerleri oluşturuyor ve herkes için uygun kullanım özellikleri gösteriyor. Fiyatları ise belli dönemlerde değişebiliyor. Bu dönemleri takip edebilir ve en avantajlı şekilde Whey Protein tozlarının sahibi olabilirsiniz.

 Whey Protein Tozunun Faydaları

Sporcuların beslenmesinde ve kas gelişiminde oldukça önemli bir ürün olan Whey Protein tozu herkes için sağlıklı ve kalite bir beslenme programı uyguluyor.

  • Vücudun en hızlı sürede emmesine yardımcı olan ve kas geliştirmeden kilo verdirmeye kadar birçok farklı içerikte yarar sağlayan Whey Protein tozu vücuda hiçbir yan etkisi bulunmayan ve tamamen doğal şekilde üretilen özel bir üründür.
  • Tüm sağlık testlerinden geçen ve tüm testlerde başarı sağlayan Whey Protein tozu gün içerisinde kaybedilen enerjiyi sağlayacak, tok tutacak ve kaslar için gerekli olan tüm protein oranlarını kendi başına karşılayacaktır.
  • Her açıdan sağlıklı ve kaliteli bir kullanım sağlayan Whey Protein tozunun faydasını çok kısa süre içerisinde fark edeceksiniz. Tabi, düzeni şekilde kullanmalı ve tüm kullanım talimatlarına uymalısınız. Aksi durumda kaslar ve vücut için yarar sağlamayacağı gibi yanlış kullanımlar istenmeyen sonuçlara yol açabilmektedir.

Whey Protein tozu için dikkat edilmesi gereken noktaların başında ise orijinal ve lisanslı ürünlerin kullanılmasına dikkat edilmelidir. Hem sporcular tarafından hem de günlük protein ihtiyacını karşılamak ve zayıflamak isteyenler tarafından kullanılan Whey Protein tozunun birçok farklı lisansız ürünü bulunuyor. Bu ürünlerin Whey Protein markasıyla bir alakası olmadığı gibi kullanılması da önerilmiyor. İçeriği tam olarak bilinmediğinden dolayı yaradan çok zarar oluşturabiliyor. Zaten, Whey Protein tozu en uygun fiyatlarla satışa çıkarıldığı için orijinal ürünleri kullanmak daha akıllıca olacaktır.

 

Protein Tozu Zararları ve Vücuda Olası Etkileri Nelerdir? TIKLAYINIZ.

Hardline Whey 3 Matrix Protein Tozu İncelemesi TIKLAYINIZ.

Protein Shake Tarifi
Ev Yapımı Protein Shake Tarifleri

Kilo almak için birçok kişi öncelikle doğru bir diyet programı yapar ve bununla birlikte spor yapmaya başlarlar. Spor yaparken kas...

Kapat